top of page

עו"ד פלילי בנהריה מורן שלזינגר

משרד עורכי דין מורן שלזינגר, הממוקם בקרבת העיר נהריה, מתמחה בדין הפלילי על כל רבדיו, מלווה את לקוחותיו מאזור נהריה והסביבה בכל שלבי ההליך הפלילי, החל ממתן ליווי וייעוץ טרם החקירה המשטרתית ועד לניהול מלא של ההליך הפלילי בערכאות השונות. משרד עורכי דין פלילי מורן שלזינגר נותן מענה ללקוחותיו מאזור חיפה, עכו, נהריה והקריות בכל שעות היממה 24/7.

עו"ד פלילי בנהריה מורן שלזינגר

אתם מתגוררים באזור נהריה והסביבה ונקלעתם אתם או יקירכם להליכים פליליים? חשוב לפנות אל עו"ד פלילי מאזור נהריה והסביבה על מנת שייעץ ויכווין אתכם מתחילתו של ההליך. קבלת ייעוץ ראשוני על-ידי עורך דין פלילי מאזור נהריה והסביבה חשוב מאוד ויש בו כדי להשפיע על המשך ההליך כולו. הגרסה הראשונה אשר מוסר חשוד בחקירתו חשובה ביותר וניתן לה משקל רב בהחלטות העתידיות המתקבלות, ביניהן, האם לעצור את החשוד אם לאו. בשלב זה הסתייעות בשירותיו של עורך דין פלילי מאזור נהריה, אשר יוכל להגיע במהירות המריבית לאחת מתחנות המשטרה באזור חיפה, עכו, נהריה והקריות, ולתת ייעוץ לפני חקירה הינו שלב קריטי בהליך הפלילי.     

זומנת לחקירה במשטרת נהריה? נעצרת? הוגש נגדך כתב אישום בבית משפט השלום בעכו, חיפה או הקריות ?

משרד עורכי דין פלילי בנהריה מורן שלזינגר זמין למתן מגוון רחב של שירותים משפטיים לתושבי נהריה והסביבה וזמין ללקוחותיו מאזור נהריה במשך כל שעות היממה.

עורכת הדין מורן שלזינגר בעלת תואר ראשון במשפטים בהצטיינות מאוניברסיטת חיפה. בנוסף לעו"ד מורן שלזינגר תואר ראשון בתקשורת גם הוא מאוניברסיטת חיפה. כיום עו"ד מורן שלזינגר משמשת כעוזרת הוראה בקורס משפט פלילי באוניברסיטת חיפה ומלמדת סטודנטים למשפטים שנה א' משפט פלילי מהותי. כמו כן, חברה בפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין.

עם סיום לימודיה התמחתה עו"ד מורן שלזינגר בפרקליטות מחוז חיפה (פלילי) תחת אימונה של עו"ד דינה רויטגרונט בתפקידה דאז כמשנה לפרקליט מחוז חיפה (פלילי) ולפיכך יש לה היכרות מעמיקה עם תובעים, חוקרים ושופטים מאזור חיפה, עכו, נהריה והקריות.

 

עורכת דין פלילית מנהריה מורן שלזינגר מייצגת את לקוחותיה מאזור נהריה והסביבה בנאמנות, מסירות וללא פשרות.

משרד עורכי דין פלילי בנהריה והסביבה מורן שלזינגר עומד לרשות לקוחותיו מאזור חיפה, עכו, קריות ונהריה בכל שלבי ההליך הפלילי

משרד עורכי דין פלילי בנהריה מורן שלזינגר מתמחה בדין הפלילי על כל רבדיו בין יתר תחומי התמחות המשרד:

 

  • עבירות מין – אונס, מעשה מגונה, מעשה סדום, הטרדה מינית.

 

  • עבירות אלימות ואלימות במשפחהאיומים, תקיפה, פציעה, סחיטה, איומים, אלימות במשפחה. 

 

 

  • עבירות רכוש – גניבה, שוד, התפרצויות.

 

  • עבירות צווארון לבן – שוחד, מרמה, הונאה, הפרת אמונים. 

 

  • פשיעה חמורה – נשק, אמצעי לחימה וארגוני פשיעה.

 

  • עבירות תכנון ובניה 

 

  • עבירות איכות הסביבה  

הוגש כנגדך כתב אישום בגין נהיגה תחת השפעת סמים והינך מאזור נהריה והסביבה?  

פקודת התעבורה מגדירה אדם שנהג תחת השפעת משקאות משכרים ואדם שנהג תחת השפעה של סמים מסוכנים כאדם אשר עבר עבירה של נהיגה בשכרות. על אף שהחוק אינו יוצר מדרג בין נהיגה תחת השפעה של משקאות משכרים ונהיגה תחת השפעה של סמים מסוכנים, בתי המשפט רואים חומרה יתרה בנהיגה תחת השפעת סמים מסוכנים, אשר מעבר לנהיגה תחת השפעת סמים מהווה עבירה עצמאית על-פי פקודת הסמים המסוכנים.

פקודת התעבורה מגדירה אדם אשר נמצא בגופו סם מסוכן או תוצרי חילוף של סם מסוכן בכל כמות שהיא כ"שיכור". להבדיל מנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים אשר מוגדרת לפי ריכוז האלכוהול הנמצא בגוף, נהיגה תחת השפעת סמים הינה אסורה בכל כמות שהיא וכאמור מהווה עבירה בפני עצמה.

   

כפי שנקבע בע"פ 398/04 מדינת ישראל נ' בניאשווילי, (20.12.2004), "בניגוד לאלכוהול, חל איסור מוחלט על השימוש בסמים מסוכנים, בכל כמות שהיא, ואף נקבע בחוק כי הדבר מהווה עבירה... השימוש בסמים מסוכנים נאסר כליל... כל נהג העובר על איסור זה, מקים נגדו חזקה שהינו נוהג כשהוא נתון תחת השפעתם של סמים, ומכאן ואילך עובר אליו הנטל להפריך חזקה זו...".

כלומר, מרגע שנמצא בגופו של אדם סם מסוכן או תוצר חילוף של סם מסוכן קמה חזקה כי הוא נהג תחת השפעה של סמים. אותו אדם יכול להביא ראיות המלמדות על מידת ההשפעה של הסם עליו, כי צריכת הסם אצלו היא מקרה חריג, השפעת הסם עליו מינורית ועוד.   

יש לציין כי לפני שנת 2005, עת תוקנה פקודת התעבורה, היה על התביעה להוכיח השפעה של הסמים על הנהיגה. כיום, כאמור, אין צורך להוכיח השפעה של הסמים ודי לתביעה להוכיח כי בגופו של אותו אדם נמצא סם או תוצר חילוף של סם, או/אז עובר הנטל אל הנאשם להפריך חזקה זו. 

דרישה לבצע בדיקת שתן:

המקור החוקי לדרישת ביצוע בדיקת שתן מצוי בהוראות בסעיף 64ב(ב) לפקודת התעבורה:

64ב(ב) שוטר רשאי לדרוש מנוהג רכב או מממונה על הרכב, שהיה מעורב בתאונת דרכים או שיש לשוטר חשד סביר כי הוא שיכור, לתת לו דגימת שתן או דגימת דם לשם בדיקה אם מצוי בגופו אלכוהול ובאיזה ריכוז, או אם מצוי בגופו סם מסוכן או תוצרי חילוף חומרים של סם מסוכן; שוטר רשאי להורות על נטילה של דגימת דם כאמור בסעיף קטן זה גם מנוהג רכב או מממונה על הרכב שהוא מחוסר הכרה, ולא יחולו לענין זה הוראות סעיף קטן (ב2).

הנה כי כן על מנת ששוטר יהא ראשי לדרוש ביצוע בדיקת שתן או בדיקת דם צריך שתתקיים אחת משתי עילות הקבועות בחוק: מעורבות בתאונת דרכים או קיומו של חשד סביר כי הנהג שיכור. כאשר לא מדובר במי שמעורב בתאונת דרכים לצורך ביצוע בדיקת שתן או בדיקת דם נדרש חשד סביר כי אותו אדם שיכור. חשד סביר יכול לקום בעקבות התנהגותו של הנהג כגון דיבור איטי, התנהגות רדומה, החזקת סמים, נהיגה באופן המעורר חשד, קבלת מידע מודיעיני ועוד.

חשוב לדעת כי על השוטר המבקש את נטילת הבדיקה להסביר את מטרת נטילת הבדיקה, כמו כן להסביר כי קיימת חובה לנהג להיבדק וכן להסביר לנהג כי אם יסרב לביצוע הבדיקה, ובהתאם להוראות סעיף ד לפקודת התעבורה, יראו אותו כמי שעבר עבירה של נהיגה בשכרות לפי פקודת התעבורה. לא התקיים חשד סביר להיות הנהג תחת השפעת סמים ולא נתן אותו נהג את הסכמו לביצוע הבדיקה – רשאי הוא לסרב לה.

כאמור לעיל, מבחינת החוק קיימת זהות בין נהג הנמצא נוהג תחת השפעת סם ונהג הנמצא נוהג תחת השפעת משקה משכר. יחד עם זאת, רמת הענישה מחמירה יותר במקרה של נהיגה תחת השפעת סם שעונשה כולל שלילת רישיון לתקופה מינימאלית של שנתיים (כאשר המדובר בעבירה ראשונה) ויכול להגיע לתקופה מינימאלית של ארבע שנים (כאשר המדובר בעבירה שנייה). במקרה של עבר תעבורתי עשיר ייתכן ועל אותו נהג ייגזר עונש של מאסר בפועל. יתרה מכך, לאחר הרשעה בעבירות סמים, משרד הרישוי יכול שלא לאפשר חידוש רישיון למשך תקופה של שנה מיום ההרשעה.

אי הרשעה פלילית של תושב נהריה| עבירות סמים| עבירות החזקת סמים לצריכה עצמית ונהיגה תחת השפעת סמים 

עורכת הדין מורן שלזינגר בעלת תואר ראשון במשפטים (LL.B) בהצטיינות מאוניברסיטת חיפה.

בנוסף לעו"ד מורן שלזינגר תואר ראשון בתקשורת (B.A) גם הוא מאוניברסיטת חיפה.

 

במהלך לימודיה ולאחריהם שימשה עו"ד מורן שלזינגר כמנהלת האדמיניסטרטיבית של המרכז לחקר פשיעה, משפט וחברה באוניברסיטת חיפה. בנוסף שימשה כעוזרת מחקר למספר מרצים מובילים מהתחום הפלילי באוניברסיטת חיפה.

 

כיום עו"ד מורן שלזינגר מלמדת כעמית הוראה בקורס משפט פלילי באוניברסיטת חיפה. כמו כן, חברה בפורום הפלילי הארצי של לשכת עורכי הדין.

 

עם סיום לימודיה התמחתה עו"ד מורן שלזינגר בפרקליטות מחוז חיפה (פלילי) תחת אימונה של עו"ד דינה רויטגרונט בתפקידה דאז כמשנה לפרקליט מחוז חיפה (פלילי). 

 

עם סיום התמחותה עבדה עו"ד מורן שלזינגר כשלוש שנים כשכירה במשרד עורכי דין בחיפה, שם התמקצעה בניהול ליטיגציה בכל הערכאות השיפוטיות. במסגרת עבודתה ניהלה תיקים רבים העוסקים במשפט הפלילי והן תיקים העוסקים במשפט האזרחי והמנהלי.

 

הידע הרב שצברה עו"ד מורן שלזינגר בתחומי משפט שונים מהווה יתרון מובהק ומאפשר ללקוחותיה מאזור נהריה והסביבה לקבל שירותים משפטיים מקיפים גם בהליכים אזרחיים אשר נלווים להליך הפלילי.        

עו"ד פלילי בנהריה

לייעוץ התקשרו: 052-528-9081

עו"ד מורן שלזינגר|מעצר ימים|מתי ובאל
עו"ד מורן שלזינגר|מאסר על תנאי
מעצר עד תום ההליכים ראיות לכאורה_edited
שחרור ממעצר של קטינים_edited
שחרור ממעצר פיקוח אלקטרוני_edited
תמנוה מעצר ימים וחומר חקירה_edited
תמונה סגירת תיק פלילי_edited
עו"ד מורן שלזינגר|שחרור ממעצר
bottom of page