top of page

עו"ד מעצרים בנהריה

משרד עורכי דין מורן שלזינגר, הממוקם בחיפה, מתמחה בדין הפלילי על כל רבדיו, מלווה את לקוחותיו בכל שלבי ההליך הפלילי, החל ממתן ליווי וייעוץ טרם החקירה המשטרתית ועד לניהול מלא של ההליך הפלילי בערכאות השונות. משרד עורכי דין פלילי מורן שלזינגר נותן מענה ללקוחותיו מאזור נהריה בכל שעות היממה 24/7.

עו"ד פלילי בחיפה והצפון מורן שלזינגר

מתן גרסה ראשונית על-ידי נחקר במשטרה הינה חשובה מאין כמותה ויש ביכולתה לקבוע את המשך ההליך הפלילי כולו. לנחקרים ישנם זכויות שונות בחקירתם אשר משתנות בהתאם למעמדם כחשודים או כעדים:

הזכות לקבל אזהרה בדבר זכות השתיקה: נחקר אשר נחקר כחשוד, מה שמכונה כנחקר "תחת אזהרה", קיימת הזכות לדעת כי הוא נחקר כחשוד וכפועל יוצא מכך עומדת לזכותו זכות השתיקה. ישנם מקרים בהם נחקר יחל את חקירתו כעד לאירוע ובמהלכה יהפוך לחשוד. 

זכות השתיקה: לנחקר אשר נחקר כחשוד קיימת זכות השתיקה. להבדיל, נחקר שהוא עד עומדת לו הזכות לאי הפללה עצמית, הוא ראשי לסרב לענות על שאלות שיש בהן כדי להעמידו בהאשמה עצמית. 

הזכות לקבל מידע בדבר הזכות להיוועץ בעורך דין: קיימת חובה על הרשות החוקרת ליידע חשוד על זכותו להיוועץ בעורך דין.

הזכות להיוועץ בעורך דין: כאשר חשוד מבקש להיוועץ בעורך דין טרם החקירה הרשות החוקרת מחוייבת להמתין לבואו של עורך דין, במידה וזה מודיע כי יגיע תוך פרק זמן סביר.  

נקראת לחקירה בנהריה?

עו"ד פלילי  מקצועי יעמיד כל נחקר על זכויותיו לפני החקירה וייעץ לו כיצד מוטב לו לפעול. משרד עורכי דין פלילי מורן שלזינגר המייצג לקוחות מנהריה מעניק ייעוץ לנחקרים לפני חקירה באזור נהריה בכל שעות היממה.

נעצרת בנהריה?

מעצר ימים הינו מעצר של חשוד בשלב של החקירה המשטרתית. מעצר ימים ככלל נועד לאפשר לרשות החוקרת להמשיך ולחקור את העבירות המיוחסות לחשוד וזאת מבלי הפרעות אשר יכולות לנבוע מהיות החשוד משוחרר. חשוב לקבל ייעוץ וייצוג משפטי על ידי עורך דין פלילי בנהריה מנוסה אשר ישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו על מנת להוביל לשחרורו של החשוד.

בשלב הראשוני שוטר רשאי לעצור חשוד ללא צו מעצר למשך 24 שעות אז חייב להביא את החשוד בפני בית המשפט לצורך הארכת מעצרו. לקצין ממונה קיימת הסמכות להאריך את הבאת החשוד לפני בית משפט ל-48 שעות.

 

כאשר המעצר הראשוני מבוצע מכוח צו שיפוטי, אין צורך בקיום הליך בפני הקצין הממונה ודי בהבאת החשוד בפני שופט בהקדם האפשרי, ולא יאוחר מחלוף 24 שעות מעת המעצר בצו.

חשיבות התייעצות עם עורך דין פלילי בנהריה לפני החקירה

לכל אדם, בין אם מדובר בפעם הראשונה שבה הוא נדרש לחקירה ובין אם מדובר במי שנחקר בעבר, המדובר בסיטואציה שמעמידה את הנחקר בלחץ נפשי לא מבוטל. יש לזכור כי קיים פער אינהרנטי בין החוקר אשר בידיו מידע מלא אודות האירוע הנחקר לבין הנחקר המתבקש למסור את גרסתו. יש לזכור כי גרסתו הראשונה של נחקר במשטרה הינה חשובה ביותר שכן על אף האפשרות לטעון בבית המשפט טענות בדבר קבילות ההודאה, הרי שקשה עד מאוד לקבל החלטה הפוסלת הודאת נאשם ומכאן החשיבות להתייעצות עם עורך דין פלילי מאזור נהריה לפני מתן גרסה ראשונית לחוקרי המשטרה.  

עם סיום החקירה המשטרתית, לאחר איסוף הראיות, מועבר כל חומר החקירה מהמשטרה לרשות התובעת אשר מורכבת בעיקר מהתביעה המשטרתית והפרקליטות. התובע אשר מקבל לידיו את תיק החקירה הוא זה אשר קובע האם יוגש כתב אישום, האם ייסגר התיק ואם הוחלט על סגירת התיק על עילת הסגירה. יצוין, כי בעבירות מסוג פשע, כלל, קיים לנאשם זכות לשימוע בטרם יוגש כנגדו כתב האישום.  

נקראת לחקירה? נעצרת על-ידי המשטרה? צור קשר ללא דיחוי!

משרדנו מעניק ללקוחותיו בקריות ייצוג משפטי וליווי טרם החקירה ולאחריה. עורך דין מעצרים בנהריה ידאג לשמירת זכויותיך במהלך החקירה והמעצר. התייעצות עם עורך דין פלילי טרם החקירה הינה שלב קריטי בהליך הפלילי ויכול להשפיע על המשכו.

 

במידה וזומנת לחקירה או נעצרת באזור נהריה פנה ללא דיחוי למשרד עורכי דין פלילי מורן שלזינגר בטלפון 052-5289081, מבטיחים לייצגך בנאמנות, במסירות וללא פשרות!

עו"ד מורן שלזינגר|מעצר ימים|מתי ובאל
עו"ד מורן שלזינגר|מאסר על תנאי
מעצר עד תום ההליכים ראיות לכאורה_edited
שחרור ממעצר של קטינים_edited
שחרור ממעצר פיקוח אלקטרוני_edited
תמנוה מעצר ימים וחומר חקירה_edited
תמונה סגירת תיק פלילי_edited
עו"ד מורן שלזינגר|שחרור ממעצר
bottom of page