top of page

עו"ד פלילי בחיפהנעצרת באזור חיפה? זומנת לחקירה? הוגש כנגדך כתב אישום בבית משפט השלום או המחוזי בחיפה? יש לך רישום פלילי אשר מסב לך נזק? עו"ד פלילי בחיפה מורן שלזינגר מייצגת לקוחותיה מאזור הצפון, חיפה,קריות, עכו ונהריה בכל שלביו של ההליך הפלילי וזמינה ללקוחותיה בכל שעות היממה 24/77.


אתם מתגוררים בחיפה, עכו, קריות או נהריה ונקלעתם אתם או יקירכם להליך פלילי? חשוב לפנות אל עו"ד מאזור חיפה והסביבה על מנת שייעץ ויכווין אתכם עוד מתחילתו של ההליך. קבלת ייעוץ ראשוני על-ידי עורך דין פלילי מאזור חיפה חשוב מאוד עוד מתחילתו של ההליך. יש לדעת כי קיימת חשיבות רבה לייעוץ של עורך דין לפני חקירה שכן הגרסה הראשונה אשר מוסר חשוד בחקירתו חשובה ביותר וניתן לה משקל רב בהחלטות העתידיות המתקבלות, ביניהן, האם לעצור את החשוד אם לאו. בשלב זה הסתייעות בשירותיו של עורך דין פלילי מאזור חיפה, אשר יוכל להגיע במהירות המריבית לאחת מתחנות המשטרה באזור חיפה, עכו, נהריה והקריות, ולתת ייעוץ לפני חקירה הינו שלב קריטי בהליך הפלילי.

משרד עורכי דין פלילי בחיפה מורן שלזינגר עומד לרשות לקוחותיו מאזור חיפה, עכו, קריות ונהריה בכל שלבי ההליך הפלילי. משרד עורכי דין פלילי מורן שלזינגר, הממוקם בחיפה, זמין למתן שירותים משפטיים לתושבי הצפון חיפה קריות עכו ונהריה וזמין במשך כל שעות היממה.

כל אחד מאיתנו יכול למצוא את עצמו בסיטואציה בה הוא נמצא בתוך תא מעצר ואין זה משנה עד כמה חייתם חיים נורמטיביים עד כה. חווית המעצר הינה חוויה לא פשוטה כלל וכלל ובמיוחד קשה לאלה אשר להם זו ההתקלות הראשונה עם ההליך הפלילי. מעבר לאי הנוחות המתבקשת משהייה במעצר, אם זה מעצר ימים ואם זה מעצר עד תום ההליכים, לשהות במעצר באחת מתחנות המשטרה בצפון (משטרת חיפה, משטרת נהריה,משטרת זבולון, משטרת עכו) או לשחרור ממעצר ישנה חשיבות רבה להמשך ההליך הפלילי.עורכת דין פלילית מורן שלזינגר בחיפה מייצגת את לקוחותיה מאזור חיפה והסביבה בנאמנות, מסירות וללא פשרות.

משרד עורכי דין מורן שלזינגר מתמחה בדין הפלילי על כל רבדיו בין יתר תחומי התמחות המשרד: • עבירות מין – אונס, מעשה מגונה, מעשה סדום, הטרדה מינית.


 • עבירות אלימות ואלימות במשפחה – איומים, תקיפה, פציעה, סחיטה, איומים, אלימות במשפחה.


 • עבירות סמים – יבוא ויצוא, סחר, גידול, החזקה.


 • עבירות רכוש – גניבה, שוד, התפרצויות.


 • עבירות צווארון לבן – שוחד, מרמה, הונאה, הפרת אמונים.


 • פשיעה חמורה – נשק, אמצעי לחימה וארגוני פשיעה.


 • עבירות תכנון ובניה


 • עבירות איכות הסביבה


זומנת לחקירה במשטרה? נעצרת? הוגש נגדך כתב אישום בבית משפט השלום או המחוזי בחיפה?


באופן גס ניתן לחלק את ההליך הפלילי לארבעה שלבים עיקריים: חקירה, העמדה לדין, משפט, הליכי ערעור ומשפט חוזר - הסתייעות בעורך דין פלילי בחיפה מכל אחד מן השלבים הינה חשובה ומומלצת ביותר.

הליך פלילי מתחיל כאשר נודע לרשות החוקרת, המשטרה, כי נעברה עבירה. בדרך כלל הדבר מגיע לידיעת של המשטרה על-ידי תלונה של המתלונן אך לא רק. ברגע שנודע למשטרה כי נעברה עבירה חובה עליה לפתוח בחקירה (למעט בעבירות שאינן פשע שאז קיימת סמכות לקצין בדרגת פקד ומעלה להורות שלא לחקור באם מצא כי אין עניין לציבור בהעמדה לדין או שקיימת רשות אחרת המוסמכת לחקור).

אחד האמצעים העיקריים העומדים לרשות אחד מתחנות המשטרה בצפון (חיפה עכו קריות ונהריה) הינו תשאול (חקירה) של עדים וחשודים. המשטרה מוסמכת, לשאול כל אדם, ובכלל זה את החשוד, שאלות לצורך בירור העובדות. מעבר לתשאול של עדים וחשודים למשטרה אמצעים נוספים לבירור העובדות כגון תצפיות ועריכת חיפוש. בשלב החקירה למשטרה קיימת סמכות לבצע מעצר ראשוני של חשוד [הנקרא 'מעצר ימים'], אשר הינו אמצעי אשר מופעל על חשוד לצורך חקירה, מניעת שיבוש הליכי חקירה, סיכון שלום הציבור ועוד.

עם סיום החקירה המשטרתית, לאחר איסוף הראיות, מועבר כל חומר החקירה מהמשטרה לרשות התובעת אשר מורכבת בעיקר מהתביעה המשטרתית והפרקליטות. התובע אשר מקבל לידיו את תיק החקירה הוא זה אשר קובע האם יוגש כתב אישום, האם ייסגר התיק ואם הוחלט על סגירת התיק על עילת הסגירה. יצוין, כי בעבירות מסוג פשע, כלל, קיים לנאשם זכות לשימוע בטרם יוגש כנגדו כתב האישום.


הוגש כתב אישום באחד מבתי המשפט בצפון (חיפה עכו או קריות) נפתח שלב המשפט. כתב האישום מפרט את העובדות שמגבשות את העבירה ואת סעיפי החיקוק שהופרו. בשלב המשפט משנה החשוד את מעמדו לנאשם ומקבל את כל חומר החקירה בענייננו. כמו כן, בשלב הגשת כתב האישום באם קיימת עילה למעצרו של הנאשם התביעה תגיש בקשה ל'מעצר עד תום ההליכים', שהוא למעשה בקשה של הרשות התובעת להותיר את הנאשם עצור עד סיום ההליך הפלילי כנגדו.

תחילת ההליך הפלילי נפתח בהקראה של כתב האישום. לפני תשובת הנאשם לכתב האישום הוא יכול להעלות טענות מקדמיות הנוגעות כלל להליך ולא לראיות כנגדו כגון טענת "כבר נשפטתי", התיישנות, חנינה, העובדות המתוארות בכתב האישום אינן מהוות עבירה ועוד. אם נדחו טענותיו המקדמיות של הנאשם, עליו להשיב לאשמה - הנאשם יכול להודות בעובדות כתב האישום, לכפור בהן וכן לטעון עובדות נוספות. עובדות בהן הודה הנאשם יראו אותן כמוכחות כלפיו. יוזכר כי נטל הבאת הראיות כמו גם נטל השכנוע מוטל כלל על התביעה וכדי להרשיע נאשם על התביעה להוכיח מעל לכל ספק סביר את אשמתו.

לאחר ההקראה מגיע שלב "פרשת התביעה", בה מציגה התביעה את כל ראיותיה. עם סיום הבאת ראיות התביעה מכריז התובע "אלו עדיי". לאחר פרשת התביעה יכול הנאשם לטעון כי "אין להשיב לאשמה", כי התביעה לא הוכיחה, אך לא לכאורה, את האשמה כנגדו "no case to answer". אם לא נטענה או לא התקבלה הטענה מתחילה "פרשת ההגנה". העד הראשון של ההגנה הינו הנאשם. הנאשם אינו חייב להעיד, אך הימנעותו לעשות כן יכול להוות חיזוק למשקל הראיות של התביעה וכן סיוע לראיות התביעה במקום שדרוש סיוע. אחרי הנאשם מעדים יתר עדי ההגנה.

בסיום שמיעת הראיות מגיע שלב הסיכומים, כאשר הראשונה לסכם הינה התביעה ולאחריה הנאשם. לאחר שלב הסיכומים נותן בית המשפט את הכרעת הדין. לומר, קובע האם הנאשם זכאי או אשם ואם אשם באילו עבירות הוא מורשע. הורשע הנאשם מגיע שלב הטיעונים לעונש שבו שני הצדדים טוענים בפני בית המשפט מהו העונש ההולם שיש להטיל על הנאשם ובית המשפט קובע מהם העונשים שיוטלו.

לאחר סיום המשפט שני הצדדים רשאים לערער על הכרעת הדין ו/או גזר הדין. בערעור הצדדים יכולים להעלות את כל יתר טענותיהם כנגד פסק הדין כמו גם ההליך וניהולו. עם זאת, בית המשפט של הערעור רשאי לדחות ערעור גם אם הוא קיבל טענה שנטענה, אם הוא סבור שלא נגרם עיוות דין.

על פסק דין של בית משפט מחוזי בערעור ניתן לערער ברשות גם לפני בית המשפט העליון. כמו כן ניתן לבקש לקיים דיון נוסף על פסק דין של בית המשפט העליון שנקבע בהרכב של שלושה שופטים או יותר, במקרה שההלכה שנפסקה בדיון הראשון היא חדשנית או מעוררת קושי מיוחד. עם מיצוי זכויות הערעור – תם ונשלם ההליך הפלילי. פסק הדין כעת חלוט. עם זאת, במקרים חריגים ביותר רשאי נשיא בית המשפט העליון או שופט שהוא מינה להורות על קיום משפט חוזר.


עורך דין פלילי בחיפה ייצג אותך בכל שלבי ההליך הפלילי

 

מהצלחות המשרד: 

מאמרים נוספים העשויים לעניין אותך:

 המידע המופיע באתר אינו בגדר ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי ו/או לכל ייעוץ מסוג שהוא, וכן אינו מהווה טיפול משפטי ו/או תחליף לטיפול משפטי מקצועי

Comments


פוסט אחרון
פוסטים אחרונים
 • LinkedIn Social Icon
 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon